KEK
Fillimi / Lajmet / Lulzim Peci: Stoltenberg iu ka drejtuar kryeministrit, Albin Kurti, vetëm në emër, ndërsa Vuçiqit si kryetar i Serbisë
Lulzim Peci: Stoltenberg iu ka drejtuar kryeministrit, Albin Kurti, vetëm në emër, ndërsa Vuçiqit si kryetar i Serbisë

Lulzim Peci: Stoltenberg iu ka drejtuar kryeministrit, Albin Kurti, vetëm në emër, ndërsa Vuçiqit si kryetar i Serbisë

Drejtori ekzekutiv i Institutit për Hartimin e Politikave, KIPRED dhe ish-ambasadori Lulzim Peci, ka kritikuar ashpër NATO-n, e cila në komunikatën e fundit, i është drejtuar kryeministrit Albin Kurti, vetëm në emër, ndërsa Aleksandar Vuçiqit i është referuar si president i Serbisë. Në njoftimin lidhur mbi takimin mes sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg me të Dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, thuhet se “NATO mbetet në kontakt të ngushtë me Presidentin Vuçiq dhe Albin Kurti në lidhje me nevojën për të de-përshkallëzuar situatën, tregim të përmbajtjes dhe kthim në dialog”. Sipas Pecit, NATO duhet të duhet të jep sqarim se pse është duke e bërë këtë.

Kontrolloni gjithashtu

Lumir Abdixhiku: Për gjashtë muaj në menaxhimin e pandemisë e kemi qeverisjen më të dobët në rruzullin tokësor

Abdigjiku: Në këtë datë e ditë historike, ne kujtojmë përpjekjet e shqiptarëve ndër shekuj për shtet

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka uruar qytetarët për festat e 28 ...