KEK
Fillimi / Lajmet / Lutfi Haziri: Përpjekja e Kurtit për t’i shtyrë zgjedhjet ishte për të mbuluar numrat e zi të Covid-19 dhe me motive politike
Lutfi Haziri: Përpjekja e Kurtit për t'i shtyrë zgjedhjet ishte për të mbuluar numrat e zi të Covid-19 dhe me motive politike

Lutfi Haziri: Përpjekja e Kurtit për t’i shtyrë zgjedhjet ishte për të mbuluar numrat e zi të Covid-19 dhe me motive politike

Kryetari i Gjilanit nga radhët e LDK-së, Lutfi Haziri, ka deklaruar se zgjedhjet lokale nuk është dashur të shtyheshin. Ai ka treguar edhe arsyen pse kryeministri Albin Kurti ka kërkuar shtyrjen e zgjedhjeve që pritet të mbahen më 17 tetor të këtij viti. Sipas opinionit të Hazirit, Kurti ka dashur të shtyjë zgjedhjet në mënyrë që të fshehë rastet e vdekjes dhe të infektimit nga COVID-19. “Tendenca për t’i shtyrë zgjedhjet ka qenë e fshehur brenda numrave të zi të Covidit por ka qenë krejt me motiv politik… Të shtyhen zgjedhjet dhe të blihet kohë dhe të shkaktohet një lloj mobilizimi krejt tjetër politik i cili lidhet me nevojat e zgjedhjeve”, ka thënë Haziri.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Kosova nuk ka çfarë të fsheh nga paslufta kemi qenë nën administrimin ndërkombëtarë

Albin Kurti ka mohuar se Qeveria e Kosovës është e gatshme të hapë arkivat e UÇK-së, pavarësisht çka kishte thënë më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mohuar se Qeveria të cilën ai e drejton është ...