KEK
Fillimi / Lajmet / Mbi 96 milionë persona në gjithë botën janë infektuar nga COVID-19, ndërsa rreth 68 milionë të tjerë janë shëruar
Mbi 96 milionë persona në gjithë botën janë infektuar nga COVID-19, ndërsa rreth 68 milionë të tjerë janë shëruar

Mbi 96 milionë persona në gjithë botën janë infektuar nga COVID-19, ndërsa rreth 68 milionë të tjerë janë shëruar

Rreth 69 milionë persona janë shëruar nga COVID-19 në gjithë botën, derisa mbi 96 milionë persona rezultojnë të infektuar me të. 68 milionë e 767 mijë e 891 persona vlerësohet të jenë shëruar nga virusi COVID-19 në botë. Një gjë e tillë bëhet e ditur në faqen botërore të statistkave. Numri i të infektuarve me COVID-19 në gjithë botën ka shkuar në 96 milionë e 97 mijë e 716, ndërsa 2 milionë e 51 mijë e 770 persona kanë vdekur nga ky virus. Amerika prinë e mara me numrin më të madh të të infektuarve me gjithsej 24 milionë e 626 mijë e 441 raste, pastaj India me 10 milionë e 582 mijë e 647 raste, Brazili me 8 milionë e 512 mijë e 238 raste, Rusia me 3 milionë e 612 mijë e 800 raste dhe Britania me 3 milionë e 433 mijë e 494 raste.

Kontrolloni gjithashtu

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam falë atyre që kanë dhënë jetën për të

Bekim Jashari: E kemi amanet që ta ruajmë shtetin tonë të cilin e krijuam më sakrificën e atyre që e dhanë jetën për të

Kryetari i Skenderajit, Bekim Jashari, tha se e kemi amanet që ta ruajmë e ta ...