vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Më 13.07.2018 në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj nderohet dëshmori Sali Berisha
Më 13.07.2018 në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj nderohet dëshmori Sali Berisha

Më 13.07.2018 në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj nderohet dëshmori Sali Berisha

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së – dega Ferizaj njofton pë homazhe pë dëshmorin Sali Berisha. “Të nderuar familjarë të Dëshmorëve të Kombit, Invalidë dhe Veteranë të UÇK-së, të nderuar bashkëqytetarë/e, në ditën e rënies heroike të Dëshmorit të Kombit Sali Berisha, ftoheni me datë 13.07.2018 – ora 10:00, në homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit të UÇK-së në Ferizaj. Ardhja juaj nderon gjakun, veprën dhe sakrificën e Dëshmorëve për Liri. Lavdi jetës dhe veprës së Dëshmorëve të Kombit!”, thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Ragmi Mustafa: Nëse Serbia kërkon veriun e Kosovës, Medvegja, Bujanoci e Presheva do t’i bashkohen Kosovës

Ragmi Mustafa: Nëse Serbia kërkon veriun e Kosovës, Medvegja, Bujanoci e Presheva do t’i bashkohen Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, ka thënë se çështja e tri komunave shqiptare ...