MIT KS
Fillimi / Njoftime / Më 27 maj 2019 në Rahovec përkujtohen dëshmorët e kombit Feim Gashi, Milaim Morina dhe Xhevdet Krasniqi
Më 27 maj 2019 në Rahovec përkujtohen dëshmorët e kombit Feim Gashi, Milaim Morina dhe Xhevdet Krasniqi

Më 27 maj 2019 në Rahovec përkujtohen dëshmorët e kombit Feim Gashi, Milaim Morina dhe Xhevdet Krasniqi

Me rastin e 21 vjetorit të rënies heroike të heroit të Kosovës, Feim Gashi mbahet tubim përkujtimor me 27 maj 2019 në orën 13:00 në Shtëpinë e Kulturës “Feim Gashi” në Drenoc të Rahoveciit. Gjithashtu po në këtë ditë me rastin e 20-vjetorit të rënies së dëshmorëve të kombit Milaim Morina dhe Xhevdet Krasniqi mbahet tubim përkujtimor në orën 18:00 në Shkollën Fillore të Mesme të Ultë “Rudolf Walther” në fshatin Denjë të Rahovecit.

Kontrolloni gjithashtu

Në moshën 34-vjeçare ndahet nga jetasi shkak i virusit korona Afrim Tafa që ishte djali i dëshmorot të kombit. Ali Tafa nga Carraleva

Në moshën 34-vjeçare ndahet nga jeta pasi ishte infektuar nga virusi korona Afrim Tafa, djali i dëshmorit të kombit, Ali Tafa nga Carraleva

Komuna e Shtimes njoftoi për humbjen e një zyrtari të saj, Afrim Tafa, në moshën ...