Limak Kosovo
Fillimi / Opinione / Mehmet Musa: Virusët e çarjes dhe përçarjes në kombin tonë ndër shekuj më të rrezikshëm se çdo virus tjetër!!!
28 Nëntori

Mehmet Musa: Virusët e çarjes dhe përçarjes në kombin tonë ndër shekuj më të rrezikshëm se çdo virus tjetër!!!

     A duam të kuptojmë e nuk dimë apo, dimë të kuptojmë e nuk duam se nëse, Dom Lush Gjergji sot është me ramazan dhe është mysliman dhe, Naim Ternava është i krishterë aq është  edhe Isa Mustafa demokrat e Albin Kurti komunist. Në këtë shkallë lufte, dhe gjendje katastrofale për popullin e Kosovës, sikur të ishte Kadri Veseli, Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj, Lutfi Haziri apo edhe vetë Rrahman Morina me Isa Mustafën sikur në kohët e komunizmit serb që ishin në Qeveri nuk, është dashtë të nxjerrin një akt të çoroditur si shembull për të zi në tërë botën për të rrëzuar Qeveri, e as atë të Albin Kurtit. Se këtij karvani i prinë kasneci Isa Mustafa me disa kasnec tjerë në LDK-së nuk na habitë, dhe se gjenë mbështetje të sjelljet „konstruktive“ të listës serbe është e natyrshme, ama ti ngritin gishtat 71 deputet pa listën serbe eshtë e çuditshme. Në këte rast partitë politike sikur të kishin këshilltar mendje shëndoshë do,të punonin së bashku për  ta kaluar virusin korona dhe me punë e suksese të vetorganizohen në mënyrë që ta rrëzojnë Qeverinë Kurti  ,e ta rëzojn ate me fytyrë për asfallti që për një kohë të gjatë të mos mundë të ngritët!Partitë politike në valle të prirë nga komunisti serb me kombësi shqiptare Isa Mustafa, le që se nuk e rrezuan Albin Kurtin por ate e ngritën lartë e më lartë se kurrnjehere më parë,në këte rast Kosova u mjegullua, dhe humbi,partitë politike humbën. E ti  shiqosh sjelljet e ndyta,të ulta e të poshtëra të Isa Mustafës, që nuk la gurë pa lëvizur vetëm e vetëm që ta shijoj karrikën e Presidentit të shtetit të Kosovës,ku për këte karrikë ju deshën 4 muaj bisedime për të lidhë koalicion ,dhe tani për 4 ditë të lidhë besë përë të  formuar qeveri të re edhe me listën serbe eshtë e pabesueshme,të analizosh karjerën e tij  politike ,që nga 13 maji i vitit 1981 kur forcat e mëdha serbo-kuislinge mësyen Prekazin legjendar dhe vranë Tahir dhe Nebi Mehën, nuk do koment se ky birë i Ali Shukriut dhe ai i Veli Devës,Agim  Veliu, gjindën në këte taborr.Isa Mustafa i cili së bashku me Bujar Kërkushin, e vjelën mërgatën shqiptare për 10 vite dhe ,kurrë një armë apo fishek nuk i dërguan kryeçlirimtarit Shaban Jashari me djem, ndërsa gjeneral Sali Çekun dhe Zymer Lulin vetëm pse ishin antarë të denjë të LDK-së të Ibrahim Rugovës , 6 muaj dit i zhvatën poshtë e lartë në kohën e luftës për nje kerkesë  nga 50.000 DM gjermane dhe në fund nuk ua dha,dhe le me ate ,por e penguan,sabotun,e luftuan me intriga e spikulime, duke i ndalë edhe mjetët financiare të popullit,liderit historik Ibrahim Rugovës,duke shpifë dhe duke ju ikur takimeve me te per afër 7 vite,dhe duke shkruar në mjete të informimit se;zyra e presidentit  Ibrahim Rugova në Prishtinë mbahet me miratimin e heshtur të Serbisë,dhe duke  bërë përpjekje që çdo takim me ndërkombtarët t’ia sabotojnë Ibrahim Rugovës, ndërsa në,anën tjetër duke e përçarë degën e LDK-së në Gjermani e cila degë ishte shtylla kryesore për ndihmën e LDK-së ne atdhe,‘.Isa Mustafa i cili kurrë nuk ka qenë antar i LDK-së,ai i cili nxjerrë me dhunë nga kuvendi kuadro me merita dhe dëshmi atdhetare familjarisht përtej një shekulli  bijën e heroit të kombit Jusuf Gërvallës, Donikën. Isa Mustafa  nga cili shërbim nuk dihët por arriti ti ketë frejtë e LDK-së në dorë ku përdorë një diktaturë të paparë kundër antarëve aktiv e të sinqert të LDK-së por që mendojnë ndryshe.

   Pra me këte Isa Mustafë të pabesë dhe dinak, çuditëm se si mundë të lidhë besë Aleanca dhe Nisma se sa për listën serbe ajo eshtë e gatshme sa herë që kërkon nevoja të rrezoj dhe të çoj Qeveri të Kosovës në mënyrë „konstruktive“ siq po shprehen tani!Dhe si përfundim Nisma dhe Aleanca e harruat luftën dhe demonstratat që bashkarisht me Vetvendosjën   i zhvilluat kundër Isa Mustafës i cili plot 18 nene të kushtetutës së  Republikës së Kosovës i shkelë  dhe pordhosë me dy këmbët dhe,nuk i epë 5 pare.Me ketë beslidhje me një Sanç— Panço kumunistë serb me komsi shqiptare siq eshtë Isa Mustafa, ka rrezik siq thot populli ynë i urtë ; shkoj shyta që ti nxjerrë brinat dhe ila edhe veshët.

     Ndersa për zhurmën dhe pluhurin që komunistët serb po e ngritin dje,sot dhe do flasin për ditë,për gjoja një, kundër-amerikanizëm një gjë, po ju garantoj se në trojet shqiptare, nuk mundë të ketë kurrë kundër-amerikanizëm po që se ate e këtkojnë;Hashim Thaçi e Ilir Meta, Edi Rama e Sali Berisha, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj e Monika Kryevogëli me gjithë partitë e tyre, sepse çdo shqiptar i trojeve shqiptare eshtë i bindur dhe vendosur për mote e jetë se vendlindja e dytë e tyre është miku që beri më së shumti për shqiptarët Amerika,si dhe për çdo amerikan me përjashtim  të lobit serb dhe sllav,trojet shqiptare jan vendlindja e dytë për Amerikanët…

Mehmet Musa shok, i Nuhi Bërishës dhe Enver Topallit!

Kontrolloni gjithashtu

Bardhyl Mahmuti

Bardhyl Mahmuti: Serbia jo vetëm që nuk e ka ndalur fushatën agresive kundër Kosovës, por e ka ngritur intensitetin

Përpara se të emërohej ambasadori Richard Grenell si i dërguari Special i Shtëpisë së Bardhë ...