MIT
tv dielli
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku priti në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall
Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku priti në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku priti në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, sot priti në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall. Ata  diskutuan për mundësitë e përfitimit të Kosovës nga praktikat e mira të shtetit finlandez, sidomos në fushën e mbrojtjes së mjedisit. Duke e përgëzuar për marrjen e detyrës, ambasadorja shfaqi gatishmërinë e shtetit të saj për t’i ofruar të gjithë ndihmën e nevojshme, Ministrisë së Infrastrukturës dhe Ambientit rreth implementimit të projekteve të parapara nga qeverisja e tanishme.

Kontrolloni gjithashtu

Nuredin Ibishi: Është momenti i fundit që institucionet të vihen në lëvizje dhe të operojnë në veri të Kosovës

Nuredin Ibishi: Është momenti i fundit që institucionet e vendit të vihen në lëvizje dhe të operojnë në veri të Kosovës

Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme në komunat veriore të vendit dhe futja në karantinë, duke ...