MIT
Airport Adem Jashari
kek
valamobile
mbpzhr 2018
akp deri me 5 maj
Fillimi / Institucionet / Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, ka pritur në takim përfaqësuesit e shoqatës së gastronomeve të Prishtinës

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, ka pritur në takim përfaqësuesit e shoqatës së gastronomeve të Prishtinës

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, ka pritur në takim përfaqësuesit e shoqatës së gastronomeve të Prishtinës. Industria e gastronomisë në vendin tonë është e treta më e madhe në Kosovë. Gastronomet e Kosovës janë kontribuues të mëdhenj në akrën e shtetit, por edhe në punësimin e qytetarëve tanë. Prandaj unë jam i fokusuar që kërkesave të tyre t’u japim zgjidhje, duke respektuar banorët, gjithashtu edhe duke stimuluar zhvillimin e kësaj industrie e cila ka potencial të jashtëzakonshëm për zhvillimin ekonomik të vendin, tha mes tjerash ministri Shala.

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Rahovecit vazhdon aktivitetet për shënimin e 22 Prillit Ditës Ndërkombëtare të Tokës

Në prani të kryetarit të komunës së Rahovecit, Smajl Latifit, nënkryetarit Fatmir Iska, drejtor të ...