KEK
Fillimi / Lajmet / Ministri Tahiri thotë se Kosova nuk është dhe nuk do të jetë vend i sigurt dhe strehë për kriminelët
Tahiri: Si deputetë na pret punë dhe angazhim edhe më i madh për të përmbush pritjet legjitime për shtet të së drejtës

Ministri Tahiri thotë se Kosova nuk është dhe nuk do të jetë vend i sigurt dhe strehë për kriminelët

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka njoftuar për realizimin e suksesshëm të ekstradimit të një personi të dyshuar për vrasje të rëndë në Gjermani, duke thënë se Kosova nuk është dhe nuk do të jetë vend i sigurt dhe strehë për kriminelët. “Me të marrë mandatin si Ministër i Drejtësisë jam kujdesur që t’i eliminojmë menjëherë zbrazëtirat ligjore dhe të shfaqim përkushtim për të vendosur para përgjegjësisë secilin person të dyshuar. Kemi arritur kështu ta bëjmë Kosovën vend të pasigurt për kriminelet dhe vend model për regjionin në luftimin e krimit transnacional”, ka thënë ndër të tjera ai.

Kontrolloni gjithashtu

Vetëvendosje dhe LDK akuzojnë njëra tjetren për bllokimin e punës së Komisionit hetimor parlamentar për privatizim

Vetëvendosje dhe LDK akuzojnë njëra tjetren për bllokimin e punës së Komisionit hetimor parlamentar për privatizimin

Komisioni hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë ka miratuar listën me katër ...