Ministria e Shëndetësisë nuk e ka kontraktuar gazin medicinal ‘N2O’ në QKUK

Ministria e Shëndetësisë njofton se deri më tani janë dhënë 1 milion e 432 mijë e 135 doza të vaksinës anti-COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për gjendjen e pandemisë në vendin tonë dhe procesin e deri tashëm të vaksinimit. Në njoftimin e ministrisë njoftohet se nga fillimi i procesit të vaksinimit e deri më tani, janë dhënë 1 milion e 432 mijë e 135 doza të vaksinës anti-COVID-19. Nga këto, 608 mijë e 939 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156 mijë e 182. Në total numri i rasteve aktive është 1 mijë e 226.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …