KEK
Fillimi / Lajmet / Mustafa: Nuk do të ketë dekret për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe
Isa Mustafa

Mustafa: Nuk do të ketë dekret për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe

Kryeministri i Kosovës,  Isa Mustafa thotë se nuk do të ketë dekret për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe dhe se nuk do të bëhen pazare për çështje të tilla. Ai ka folur edhe për demarkacionin me Malin e Zi, ndërkohë që ka saktësuar se do ta dërgojë sërish në Kuvend ri-procedimin e  demarkacionit edhe pse tashmë dihet se  Kuvendi nuk i ka dy të tretat e votave për demarkacionin.

Kontrolloni gjithashtu

Valmir Elezi: Komisioni Qendror Zgjedhor mund t'i shpall sot rezultatet përfundimtare

Valmir Elezi: Komisioni Qendror Zgjedhor mund t’i shpall sot rezultatet përfundimtare

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, ka lënë të hapur mundësinë që të ...