MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Me nderime ushtarake është varrosur në vendlindjen e tij, Ramadan Polluzha, djali i heroit të kombit, Shaban Polluzha
Ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare, Ramadan Kastrati, djali i heroit kombëtar, Shaban Polluzha

Me nderime ushtarake është varrosur në vendlindjen e tij, Ramadan Polluzha, djali i heroit të kombit, Shaban Polluzha

Ramadan Shaban Palluzha, u varros sot në vendlindjen e tij,  me nderime ushtarake nga Forca e Sigurisë së Kosovës dhe me pjesëmarrje të shumë qytetarëve nga Drenica e mbarë Kosova. Ramadan Kastrati, ishte djali  i heroit kombëtar, Shaban Polluzha. Ai ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare. Ishte në moshë të re kur iu ka bashkuar radhëve çlirimtare të babait Shaban Palluzha, i cili  ka qenë njëri ndër personalitetet më të spikatura të historisë më të re të Kosovës. Kjo familje atdhetare shqiptare ka qenë e diskriminuar dhe e keqtrajtuar nga regjimi, titist, rakonviqist dhe ai millosheviqian.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-komandanti për Moral i ZON, Fehmi Mujtota i kujton të rënët më 17 dhe 18 janar 1999 si dhe komandantin Ahmet Kaçiku

Ish-komandanti për Moral i ZON, Fehmi Mujtota i kujton të rënët më 17 dhe 18 janar 1999 si dhe komandantin Ahmet Kaçiku

Ish-komandanti për Moral dhe Politikë i Zonës Operative të Nerodimes, Fehmi Mujtota përmes një postimi ...