Ndërpritet seanca e Kuvendit të Ulqinit, pas përplasjeve dhe hedhjes së gazit lotsjellës

Seanca në Kuvendin e Ulqinit është ndërpre me pengesa dhe obstruksione nga asamblistët e partisë URA, ku pika e parë e rendit të ditës ishte shkarkimi i kryetarit të komunës, Omer Bajraktari. Në kohën e ndërprerjes, ndaloi edhe energjia elektrike dhe u raportua për kacafytje, ndërsa më pas u hodh edhe gaz lotsjellës në zonën e seancës. Autoritetet kanë njoftuar se policia është duke hetuar incidentin. Në lidhje me këtë, Omer Bajraktari ka thirrur për një konferencë për shtyp në kabinetin e tij, duke planifikuar të diskutojë ngjarjet e fundit politike në Ulqin. Në pritje të zgjedhjes së kryetarit të ri të komunës së Ulqinit, pritet që ai të jetë Genc Nimanbegu, kreu i partisë FORCA.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …