KEK
Fillimi / Njoftime / Ndërron jetë veterani i arsimit dhe veterani i luftës së UÇK-së, Gani Qela nga Leqina e Skenderajt
Ndërron jetë veterani i arsimit dhe veterani i luftës së UÇK-së, Gani Qela nga Leqina e Skenderajt

Ndërron jetë veterani i arsimit dhe veterani i luftës së UÇK-së, Gani Qela nga Leqina e Skenderajt

Ndahet nga jeta veterani i arsimit dhe veterani i luftës së UÇK-së, Gani Qela nga Leqina e Skenderajt. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij në një postim në rrjetin social. ”Miq të nderuar, rrethi i gjerë familjarë brenda e jashtë Kosovës, me dhimbje të thellë ju njoftojmë se sot në moshën 68 vjeçare ka ndërruar jetë vëllai i madh Gani Qela, veteran i arsimit dhe veteran i luftës, njeri i sakrificës e sinonim i njeriut intelektual, të matur e të urtë. Prehu i qetë ne tokën e Kosovës Nënë për të cilën kontribuove me aq zell e përkushtim dhe nuk u ndale edhe atëherë kur i tërë aparati shtetëror i Millosheviqit të ishte hedhur mbi shpinë më rrahje, përndjekje e mundime. Ju edhe atëherë u ngritët edhe më të fortë dhe vazhduat rrugën e edukimit të brezave dhe luftën për liri deri ne çlirim”, thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

KPMM: Plani vjetor i inspektimeve të përbashkëta ndërinstitucionale 2021

KPMM: Plani vjetor i inspektimeve të përbashkëta ndërinstitucionale 2021

Komisioni i Pavarur për Miniera dhe Minerale (KPMM) si çdo vit, edhe këtë vit ka ...