Fillimi / Njoftime / Në 22 vjetorin e rënies së dëshmorëve të kombit Hamdi Berisha dhe Kasim Shala me 27 janar 2021 bëhen homazhe
Në 22 vjetorin e rënies së dëshmorëve të kombit Hamdi Berisha dhe Kasim Shala të datës 27 janar 2021 bëhen homazhe

Në 22 vjetorin e rënies së dëshmorëve të kombit Hamdi Berisha dhe Kasim Shala me 27 janar 2021 bëhen homazhe

Me rastin e përvjetorit të 22-të të dëshmorëve të kombit Hamdi (Ibish) Berisha dhe Kasim (Rexhep) Shala të datës 27 janar 2021, në orën 11:00, do të bëhen homazhe vetëm nga rrethi i ngushtë familjarë për shkak të pandemisë Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur kryetarja e Organizatës se Familjeve të Dëshmoreve Dega në Pejë njëherit motra e dëshmorit të kombit Kasim Shala, znj. Safete Shala përmes rrjetit social.

Kontrolloni gjithashtu

Përkujtim për veteranin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Brahim Rexhë Berisha

Përkujtim për veteranin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Brahim Rexhë Berisha

Me datë 23.02.2021, bëhen 8 vite që kur u nda nga jeta veprimtari i çështjes ...