Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Njoftime / Në Kodrali mbahen homazhe në 20 vjetorin e rënies heroike të dëshmorëve Perparim Ferizaj dhe Sali Ferizaj
Në Kodrali mbahen homazhe në 20 vjetorin e rënies heroike të dëshmorëve Perparim Ferizaj dhe Sali Ferizaj

Në Kodrali mbahen homazhe në 20 vjetorin e rënies heroike të dëshmorëve Perparim Ferizaj dhe Sali Ferizaj

Sot në orën 11:30 mbahen homazhe në mbahen homazhe në fshatin Kodrali me rastin e 20-të vjetorit të rënies heroike të dëshmorëve Perparim I Ferizaj dhe Sali M Ferizaj. Ata në moshë fare të re iu përgjigjen kushtrimit të luftës për liri, menjëherë pas betejës frontale më 24 mars 1998 në Gllogjan duke u bashkuar Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Ndahet nga jeta veprimtarja e hershme e kauzës kombëtare dhe luftëtarja e UÇK-së, Fatime Ademaj

Ndahet nga jeta veprimtarja e hershme e kauzës kombëtare dhe luftëtarja e UÇK-së, Fatime Ademaj

Është ndarë nga jeta pas një sëmundje të rëndë veprimtarja e hershme e kauzës kombëtare ...