MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Në Kullën e Ahmet Delisë në Prekaz sot shënohet Manifestimi “Dita e Plisit”, edicioni i VI-të
Në Kullën e Ahmet Delisë në Prekaz sot shënohet Manifestimi “Dita e Plisit”, edicioni i VI-të

Në Kullën e Ahmet Delisë në Prekaz sot shënohet Manifestimi “Dita e Plisit”, edicioni i VI-të

Në Kullën e Ahmet Delisë në Prekaz të Skenderajt sot do të shënohet Manifestimi “Dita e Plisit”, edicioni i VI-të, faza e tretë përmbyllëse. Në këtë manifestim do të ketë kumtesa, anekdota, këngë folklorike, dhe fjalë përshëndetëse. Po ashtu, pas këtyre paraqitjeve, programi do të vazhdojë në oborrin e Kullës, ku do të përformojë Ansambli “Drenica” nga Skenderaj me këngë dhe valle. Për të qenë pjesë e këtij manifestimi, sipas kritereve të këshillit organizativ, secili duhet të ketë plis të bardh në kokë.

Në Kullën e Ahmet Delisë në Prekaz sot shënohet Manifestimi “Dita e Plisit”, edicioni i VI-të

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu mohon të jenë takuar Albin Kurti e Isa Mustafa, por beson se ata do të takohen shpejt

Albulena Haxhiu mohon të jenë takuar Albin Kurti e Isa Mustafa, por beson se ata do të takohen shpejt

Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka mohuar së është zhvilluar takim mes kryetarit të Vetëvendosjes, ...