KEK
Fillimi / Lajmet / Në Tiranë po mbahet Samiti i drejtuesve të Ballkanit Perëndimor, i pranishëm është edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në hapje të Samitit të Drejtuesve të shteteve të Ballkanit Perëndimor theksoi se pjesëmarrja e udhëheqësve është një shenjë e qartë e vullnetit për

Në Tiranë po mbahet Samiti i drejtuesve të Ballkanit Perëndimor, i pranishëm është edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në hapje të Samitit të Drejtuesve të shteteve të Ballkanit Perëndimor theksoi se pjesëmarrja e udhëheqësve është një shenjë e qartë e vullnetit për të marrë autorësi të zbatimit të panit të Bashkimit Evropian për Ballkanin dhe të tregut të përbashkët rajonal. “Pjesëmarrja juaj në këtë Samit të 6-të të Ballkanit Perëndimor është një shenjë e qartë e vullnetit tonë për të marrë autorësi rajonale të zbatimit të panit të BE-së ekonomik për Ballkanin dhe të tregut të përbashkët rajonal, tha Rama.  Në Samit, janë  duke merr pjesë, komisionari Olivér Várhelyi;  kryetari i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq; kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq; kryetari i Këshillit të Ministrave të Bosnjës dhe Hercegovinës, Zoran Tegeltija; kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zyrtarët të tjerë të lartë nga vendet e rajonit.

Kontrolloni gjithashtu

Vlora Çitaku: Kushdo që thotë që UÇK nuk është në Hagë, por janë individët, gabon rëndë, sepse atje është UÇK-ja

Vlora Çitaku: Kushdo që thotë që UÇK nuk është në Hagë, por janë individët, gabon rëndë, sepse atje është UÇK-ja

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka thënë se është gabim i rëndë të ...