KEK
Fillimi / Njoftime / Nesër në Gllogjan nderohet dëshmori i kombit Agim Selmanaj në 22 vjetorin e rënies së tij heroike
Nesër në Gllogjan nderohet dëshmori i kombit Agim Selmanaj në 22 vjetorin e rënies së tij heroike

Nesër në Gllogjan nderohet dëshmori i kombit Agim Selmanaj në 22 vjetorin e rënies së tij heroike

Të shtunën me 1 maj 2021 në Kompleksin Memorial në Gllogjan duke filluar në orën 11:00 do të bëhen homazhe në nderim të dëshmorit të kombit Agim Ali Selmanaj. Ai rridhte prej një vatre patriotike shumë të njohur në vazhdën e përpjekjeve të rezistencës kombëtare, vatër patriotike e njohur jo vetëm në Rekë e Malësi, por edhe anembanë trojeve etnike, prandaj edhe si familje ndiqej prej çdo pushtuesi. Agimi ishte bërë  tmerr e trishtim për forcat  serbo-çetnike dhe u bë vullkan e stuhi, uragan i vërtetë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Rrafshin e Dukagjinit deri në rënien heroike. Pjesëmarrja e juaj i nderon të gjithë dëshmorët e kombit dhe luftën e lavdishme të Ushtimë çlirimtare të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

FSK: Ushtrimi ushtarak “DEFENDER - Europe 21” dhe Kosova

FSK: Ushtrimi ushtarak “DEFENDER – Europe 21” dhe Kosova

Ushtrimi ushtarak “DEFENDER – Europe 21”  dhe Kosova. Konferenca do të mbahet në ndërtesën e ...