Sot në vendin tonë vjen për vizitë kryetari i Shqipërisë, Bajram Begaj

Sot në vendin tonë vjen për vizitë kryetari  i Shqipërisë, Bajram Begaj. Gjatë vizitës dy ditore, ai do të pritet në takim nga autoritetet më të larta të vendit tonë. Fillimisht, kryetari Bajram Begaj do të pritet nga kryetarja, Vjosa Osmani, kryeministri, Albin Kurti dhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca. Ai do të takohet edhe me komandantin e KFOR-it dhe me ushtarët e Forcave të Armatosura të Shqipërisë në Kosovë. Gjatë qëndrimit në Kosovë, kryetari Bajram Begaj do të bëjë homazhe në te Kompeleksi i  Varrezave ” Adem Jashari” në Prekaz, tek varri i Ibrahim  Rugoves, te memoriali i të zhdukurve, pastaj  edhe kompleksin e Lidhjes  Shqiptare të Prizrenit.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …