KEK
Fillimi / Lajmet / Nga testimi i 1.977 mostrave 10 të infektuar rezultojnë pozitiv me virusin korona, ndërsa sot janë shëruar 116 të infektuar
Nga testimi i 1.977 mostrave 10 qytetarë rezulojnë pozitiv me virusin korona, ndërsa sot janë shëruar 116 të infektuar

Nga testimi i 1.977 mostrave 10 të infektuar rezultojnë pozitiv me virusin korona, ndërsa sot janë shëruar 116 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se në 24 orët e fundit janë dhënë 2.674 doza të vaksinës kundër Covid-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 92.890 doza të vaksinës. Deri më sot 7.718 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Nga 1.977 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 116 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.679. Në total numri i rasteve aktive është 627.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për ta zëvendësuar liderin e kësaj partie që është në Hagë

Enver Hoxhaj dha dorëheqjen e tij dhe të kryesisë së PDK-së deri në Konventën e 3 korrikut

Kryetari në dorëheqje i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në një konferencë për media ...