Covid

Nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 43 raste të reja, janë shëruar 8 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 275  testime  sa janë bërë në nivel vendi, janë paraqitur 43 raste të reja me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk ka vdekur asnjë i  infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 8  infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 225 mijë e 3124.   Numri i rasteve aktive 154 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Besnik Tahiri

Besnik Tahiri: AAK-ja e shqetësuar me qasjen injoruese të BE-së ndaj Kosovës e trajtimin joserioz të kërkesës për lëvizje të lirë

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka folur për çështjen e mos liberalizimit …