KEK
Fillimi / Lajmet / Obama: Nëse i fiton zgjedhjet Donald Trump fati i Amerikës dhe i botës vihet në rrezik
Barak Obama u ka kërkuar amerikanëve të refuzojnë gjuhën e cilitdo lider, që ushqen urrejtje raciste

Obama: Nëse i fiton zgjedhjet Donald Trump fati i Amerikës dhe i botës vihet në rrezik

Kryetari i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, u bëri thirrje demokratëve të të gjitha përkatësive etnike të votojnë për kandidaten, Hillary Clintonin për kryetare të Amerikës, duke shpjeguar se fati i Shteteve të Bashkuara dhe  i botës është në rrezik. Obama tha se kundërshtari republikan i Clintonit, Donald Trump, është kërcënim për të drejtat civile, të cilat janë arritur me vështirësi, ka thënë ai në një tubim në Karolinën e Veriut. Ndërkohë, kandidati republikan, Donald Trump tha se Obama duhet të ndalojë së bëri fushatë për Clintonin dhe të përqendrohet në udhëheqjen e vendit. Amerikanët do të zgjedhin kryetarin e e ri të vendit më 8 nëntor.

Kontrolloni gjithashtu

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private ...