KEK
Fillimi / Njoftime / Para Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale raporton sot ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia
Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia pritet të jep sot dorëheqje nga pozita e ministrit të Shëndetësisë

Para Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale raporton sot ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, do të raportojë sot para deputetëve të Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale. Vitia para deputetëve, duke filluar në orën 10:00 do të raportojë lidhur me menaxhimin e situatës me COVID-19. Shkak i rritjes së numrit të të vdekurve dhe numrit të rasteve pozitive, në fund të gushtit institucionet shtetërore dhe shëndetësore vendosen masat antiCOVID-19 në mënyrë që të parandalojnë përhapjen e variantit Delta. Masat u vendosen fillimisht për dy javë e më pas ato me pak ndryshime u vazhduan edhe për dy javë të tjera për të qenë në fuqi deri më 26 shtator. Vetëm gjatë ditës së martë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) raportoi për 7 raste të vdekjes dhe 173 raste pozitive me coronavirus.

Kontrolloni gjithashtu

Komuniteti Bektashian: Nderime për rilindasit e kontributorët patriotë nga Bektashinjtë e Shqipërisë, Kosovës e Maqedonisë

Komuniteti Bektashian: Nderime për rilindasit e kontributorët patriotë nga Bektashinjtë e Shqipërisë, Kosovës e Maqedonisë

Për nder të Festës Kombëtare Shqiptare, 28 nëntorit, dhe në përmbyllje të “Vitit të Naimit”, ...