vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Partia Demokratike Socialiste e Malit të Zi ka shpallur fitoren e kandidatit të saj Millo Gjukanoviq në zgjedhjet presidenciale
Partia Demokratike Socialiste e Malit të Zi ka shpallur fitoren e kandidatit të saj Millo Gjukanoviq në zgjedhjet presidenciale

Partia Demokratike Socialiste e Malit të Zi ka shpallur fitoren e kandidatit të saj Millo Gjukanoviq në zgjedhjet presidenciale

Partia Demokratike Socialiste e malit të Zi ka shpallur fitoren e kandidatit të saj Millo Gjukanoviq në zgjedhjet e sotme presidenciale. Deputeti i kësaj partie, Millosh Nikoliq, tha se në bazë të 80 për qind të fletëvotimeve të përpunuara Gjukanoviq ka fituar mbi 54 % të votave. Bëhet fjalë për një fitore të madhe dhe historike në fushatën, në të cilën Gjukanoviq ishte vetëm kundër të gjithëve. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar qytetarët e Mali të Zi për zgjedhje të lira dhe demokratike. Haradinaj ndër të tjerash ka uruar edhe fitoren e presidentit të zgjedhur, Milo Gjukanoviq. Qeveria e Kosovës shpreh gatishmërinë për bashkëpunim dhe avancimin e marrëdhënieve të mira me Malin e Zi edhe në të ardhmen.

Kontrolloni gjithashtu

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për t'i shqyrtuar pikat e papërfunduara nga shtatë seancat e lëna në gjysmë

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për t’i shqyrtuar pikat e papërfunduara nga shtatë seancat e lëna në gjysmë

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për të mbajtur seancat e lëna në gjysmë, ...