Pas një sëmundje të gjatë u nda nga jeta luftëtari i lirisë, Milaim Sahit Berisha, veterani i UÇK-së nga fshati Vasilevë

Sot pas një sëmundje të gjatë u nda nga jeta luftëtari i lirisë, Milaim Sahit Berisha, veterani i UÇK-së nga fshati Vasilevë i Drenasit. Milaimi ishte ushtar i orëve të para të lirisë, i cili ka lënë gjurmë të pashlyera në luftën e UÇK-së dhe në historinë e saj.  Varrimi është bërë sot në ora 17:00 në varrezat e fshatit Vasilevë.

Kontrolloni gjithashtu

Covid

Nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 16 raste të reja, janë shëruar 35 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë …