R. Haradinaj: Kosova e pavaur do të integrohet në BE e rrugës së saj në bashkim me Shqipërinë

Ramush Haradinaj: Kosova e pavaur do të integrohet në BE e rrugës së saj në bashkim me Shqipërinë

Sot shënohet 13 vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Në këtë ditë, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka filluar me homazhe te varrezat e dëshmorëve. Pas vizitës në Reçak, ku Haradinaj ka bërë homazhe për dëshmorët dhe martirët e lirisë̈, vizitën e vazhdoi në Gllogjan. Haradinaj ka qenë edhe komandant i Zonës Operative të Dukagjinit gjatë luftës çlirimtare. “I bashkohem nderimit për të rënëve për liri. Nderimi bëhet edhe më i fuqishëm në ditë të shënuara, pra në ditën e përvjetorit të 13 të vendit. Kosova ka pas edhe suksese edhe sfidat e veta. Kosova e pavarur do të ecë drejt zhvillimit, integrimit në BE e rrugës së saj në bashkim me Shqipërinë”, ka shtuar Haradinaj nga Gllogjani.

Kontrolloni gjithashtu

Josep Borrell, në seancën e KS të OKB-së ka folur edhe për propozimin franko-gjerman dhe për dialogun Kosovë-Serbi

Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova e Serbia të angazhohen në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja në mirëbesim dhe kompromis

Përfaqësuesi i Lartë evropian, Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të angazhohen në …