MIT KS
Fillimi / Opinione / RKL: Sikletosja e zonjave Kollçaku dhe Osmani, kur u thuhet hapur se janë antiamerikane
RKL: Sikletosja e zonjave Kollçaku dhe Osmani, kur u thuhet hapur se janë antiamerikane

RKL: Sikletosja e zonjave Kollçaku dhe Osmani, kur u thuhet hapur se janë antiamerikane

Deputetë që fituan votat si proamerikane, tani ia kanë kthyer shpinën “Shtëpisë së Bardhë” sepse duan një shtëpi tjetër, duke menduar se Amerika nuk iu duhet edhe më tej. Është e njohur ajo maksima shqiptare për atë këmbësorin që me kalë kishte kaluar Drinin dhe pastaj, dihet se çka kishte thënë. Të tilla janë veçmas dy zonjat e njohura, Kollçakja e Vetëvendosjes dhe Vjosa e LDK-së. Por çuditërisht të dyja kanë reaguar kur janë përfolur për antiamerikanizëm. Madje zonja Kollçaku ka bërë be se kurë nuk do t iu thotë as mirëdita deputetëve që kanë marrë guxim dhe kanë thënë se ajo nuk është proamerikane, ndërsa zonja Vjosa e para e Kuvendit, ka paralajmëruar padi për deputetët e LDK-së, të cilët kanë marrë guximin dhe e kanë quajtur antiamerikane.

Të dyja këto zonja të rënda pretendojnë se janë madje shumë shumë proamerikane, për në veprimet konkrete të tyre, ato kanë ngatërruar kush është me “Shtëpinë e Bardhë” kush me ato Shtëpitë e tjera të verdha, të kuqe, të zeza…

Kontrolloni gjithashtu

Mehmet Bislimi

Mehmet Bislimi: Çka kanë bërë deri sot banorët e Prekazit për atin e tyre, Prekën!?

Pyetje kjo, që mund të shtrohet pa ndrojtje – përgjigjen e së cilës nuk mund ...