mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / SBASHK-u mban protestë me kërkesë korrigjimin e Ligjit për Paga
SBASHK ka reaguar për raportimet se Gjykata Themelore e Prishtinës e ka refuzuar padinë e tyre kundër MASHT-it

SBASHK-u mban protestë me kërkesë korrigjimin e Ligjit për Paga

Sindikata e Bashkuara e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës mban sot protestë me kërkesë korrigjimin e Ligjit për Paga. Në përkrahje të protestës ka dal edhe Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, madje kanë përkrahur edhe cilido hap të ardhshëm që do ta ndërmerr SBASHK-u lidhur me zgjidhjen e kërkesave të punëtoreve të arsimit, ngase sistemi arsimor është shtylla kyçe e vendit dhe qeveria jonë duhet ta trajtojë në menynë sa më meritore. Marshi protestues nis nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri te ndërtesa e Qeverisë, duke filluar nga ora 11:30.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Kryeministri i vendit në detyrë, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim Halit Konushevcin, ...