Seanca mars

Sërish dështoi seanca gjyqësore në Gjykatën e Prishtinës kundër disa pjesëtarëve të Vetëvendosjes

Ka dështuar përsëri seanca gjyqësore në Gjykatën e Prishtinës  ndaj pjesëtarëve të Vetëvendosjes  lidhur me rrokullisjes së veturave të EULEX-it, shtatë vjet më parë. Në këtë seancë kanë qenë të pranishëm vetëm 5 të akuzuar ndërsa ftesës së Gjykatës nuk i janë përgjigjur Glauk Konjufca, Xhelal Sveqla Dardan Mulliqaj Zgjim Hyseni e të tjerë. Gjyqtari  i lëndës ka kërkuar që në seancë e radhës, të akuzuarit  të sillen me detyrim, para trupit gjykues.

Kontrolloni gjithashtu

Rikthehet pllaka përkujtimore e okupatorëve serbë në luftërat e viteve 1912-1918, kur ata pushtuan dhe e masakruan Kosovën

Dioqeza Serbe e Rashkës-Prizrenit, në bashkëpunim me Ambasadën e Francës në Kosovë, e kanë kthyer …