Bilall Sherifi: Veprimet e Albin Kurtit po e nxjerrin në pah faqen tjetër të asaj që gjatë tërë kohës kishte premtuar

Sherifi: LDK dhe partnerët e saj nuk kanë arsye për të mos e votuar Veselin për kryetar të Kuvendit

Deputeti nga radhët e Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe partnerët e saj nuk kanë arsye të mos e votojnë Kadri Veselin për kryetar të Kuvendit. Ai në emisionin Infobox të RTV Dukagjinit ka folur për situatën e krijuar pas dështimit të vazhdimit të gjashtë të seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, ku në rend të ditës ishte zgjedhja e kryetarit. Sherifi ka thënë se para seancës së sotme është ditur se nuk janë votat e mjaftueshme  për të votuar kryetarin e Kuvendit, por pasi që seanca ishte thirrur më herët nuk ishte korrekte që PAN të mos shkojë për të marrë pjesë.

Kontrolloni gjithashtu

Andin Hoti: Serbia nuk po e zbaton deklaratën për personat e pagjetur, të nënshkruar me 2 maj të vitit të kaluar, në Bruksel

Kryetari i Komisionit Qeveritar për Personat e Zhdukur, Andin Ukshin  Hoti deklaroi se Serbia nuk po …