KEK
Fillimi / Lajmet / Shërohen 8 qytetarë nga virusi korona, konfirmohen 5 raste të reja dhe nuk shënohet asnjë rast i vdekjes
Shërohen 8 qytetarë nga virusi korona, konfirmohen 5 raste të reja dhe nuk shënohet asnjë rast i vdekjes

Shërohen 8 qytetarë nga virusi korona, konfirmohen 5 raste të reja dhe nuk shënohet asnjë rast i vdekjes

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 358 testime, 5 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.  Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.557. Në total numri i rasteve aktive është 104.

Kontrolloni gjithashtu

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin ...