Fillimi / Lajmet / Shtimja me rrethinë përkujton Ditën e Dëshmorëve 26 korrikun
Shtimja me rrethinë përkujton Ditën e Dëshmorëve 26 korrikun

Shtimja me rrethinë përkujton Ditën e Dëshmorëve 26 korrikun

Këshilli Organizativ për Shënimin e 26 Korrikut – Ditës së Dëshmorëve të Komunës së Shtimes, më 25 dhe 26 korrik  ka paraparë të zhvillohen një sërë aktivitetesh. Dje janë bërë Homazhe dhe janë vendos  kurora të buqetave me lule në Varrezat e Dëshmorëve në Polac, Kleçkë, Carralevë dhe në Rancë. Sot në orën 10:00 bëhen Homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Shtime, Reçak dhe në Mollopolc; Në orën 11:00 mbahet Orë Përkujtimore në Shtëpinë e Kulturës në Shtime, në rrugën Skënder Salihaj.

Kontrolloni gjithashtu

Cakaj: Asnjëherë nuk kam pa ndonjë hartë e apo plan për të ndarë Kosovën, ata që kanë parë le të flasin

Cakaj: Asnjëherë nuk kam pa ndonjë hartë e apo plan për të ndarë Kosovën, ata që kanë parë le të flasin

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme në Qeverinë e Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë ...