MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / Sot ka ndërruar jetë demografi dhe profesori i ekonomisë, veprimtari i dalluar, dr. Rifat Blaku
Sot ka ndërruar jetë demografi dhe profesori i ekonomisë, veprimtari i dalluar, dr. Rifat Blaku

Sot ka ndërruar jetë demografi dhe profesori i ekonomisë, veprimtari i dalluar, dr. Rifat Blaku

Sot ka ndërruar jetë demografi dhe profesori i ekonomisë,  veprimtari i dalluar, Rifat Blaku. Këtë njoftim e ka dhënë djali i tij, Mentar Blaku. Ai ka bërë me dije se varrimi i tij do të bëhet vetëm nga rrethi i ngushtë familjar për shkak të rrethanave të krijuara nga pandemia,  Covid 19. Profesor Blaku ka ligjëruar në Fakultetin Ekonomik të Universitetit të Prishtinës lëndët: Ekonomia e Kosovës dhe BE-së dhe Psikologjia e punës. Ka qenë edhe veprimtar politik, mbështetës i luftës së UÇK-së dhe ka mbajtur qëndrim militant kombëtar në zgjidhjen e çështjes shqiptare në përgjithësi.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti: Sot do të shohim se si do t’i vazhdojmë masat në vijim në mënyrë që të kemi kufizim të lëvizjes

Kurti: Sot do të shohim se si do t’i vazhdojmë masat në vijim në mënyrë që të kemi kufizim të lëvizjes

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, pas takimit me kryetarin e Gjilanit sot në Gjilan, para ...