Covid

Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 66 raste të reja, janë shëruar 252 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga  1 mijë e 543    testime  sa janë bërë në nivel vendi, 66   të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk është shënuar asnjë  rast i vdekjes. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar   252  të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 222 mijë e 184. Numri i rasteve aktive ka zbritur në  1 mijë e 278  të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, sot do të qëndrojë në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj sot do të qëndrojë për një vizitë zyrtare …