Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Sot përkujtohen dëshmorët që ranë në Radushë të Shkupit më 12 maj të vitit 2010
Me 12 maj 2018 në Rogovë të Hasit përkujtohet dëshmori i kombit, Xhafer Shala

Sot përkujtohen dëshmorët që ranë në Radushë të Shkupit më 12 maj të vitit 2010

Me rastin e 9-vjetorit të rënies heroike të dëshmorit të kombit, Xhafer Shala i rënë me datë 12 maj të vitit 2010 në Radushë të Shkupit, organizohet tubim përkujtimor tek Varrezat e Dëshmorëve në Rogovë të Hasit. Tubimi mbahet  sot në orën 12:00 dhe organizohet nën përkujdesjen e OVL-UÇK-së në Has. Nëntë vjet më parë në pritë të policisë sllavomaqedonase, në fshatin Radushë të Shkupit  kanë rënë njëri ndër komandantët e parë të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare,  Harun Aliu, pastaj Shaban Zenuni nga Merova e Tetovës, Kemal Mustafa nga Gërçeci i Shkupit dhe Xhafer Shala nga Hasi i Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Austria dhe Kroacia përkrahin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e tyre në BE

Austria dhe Kroacia e përkrahin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e tyre në Bashkimin Evropian

Austria dhe Kroacia përkrahin zgjerimin e BE-së me përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ministri ...