kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Sot përmbyllet dita e tretë e manifestimit “Epopeja e UÇK-së“, me ndezjen e zjarreve në Prekaz
Nata e Zjarreve

Sot përmbyllet dita e tretë e manifestimit “Epopeja e UÇK-së“, me ndezjen e zjarreve në Prekaz

Sot përmbyllet dita e tretë e manifestimit, “Epopeja e UÇK-së“. Pas dy ditë të aktiviteteve të ngjeshura tematike, përkujtimore e kulturore, sonte në Prekaz në orën 18.00 me  ndezjen tradicionale të zjarreve dhe  flakadanëve në Kompleksin Përkujtimor “Adem Jashari, përmbyllet “Epopeja e UÇK-së”.  Në ’’Natën e Zjarreve“ do të shfaqet një program kulturor-artistik në sheshin ’’Adem Jashari’’, në  qendër të Skenderajt. Manifestimin “Epopeja e UÇK-së“, këtë radhë e kanë  organizuar komuna e Skenderajt dhe Qeveria e Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu mohon të jenë takuar Albin Kurti e Isa Mustafa, por beson se ata do të takohen shpejt

Albulena Haxhiu mohon të jenë takuar Albin Kurti e Isa Mustafa, por beson se ata do të takohen shpejt

Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka mohuar së është zhvilluar takim mes kryetarit të Vetëvendosjes, ...