mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Njoftime / Të martën në Ternavc të Skenderaj nderohet heroi i kombit, Mustafë Haxhiu në 20 vjetorin e rënies heroike të tij
Të martën në Ternavc të Skenderajt nderohet heroi i kombit, Mustafë Haxhiu

Të martën në Ternavc të Skenderaj nderohet heroi i kombit, Mustafë Haxhiu në 20 vjetorin e rënies heroike të tij

Njoftohen familjet e dëshmorëve, invalidët e veteranët e luftës së UÇK-së dhe gjithë qytetarët se të martën më 28 maj 2019 në orën 11:00 në Kompleksin Memorial në fshatin Ternavc, në organizim të kryetarit të Komunēs se Skenderajt z.Bekim Jashari bëhen homazhe për heroin e kombit, Mustafë Haxhiu. Pjesëmarrja e juaj nderon gjakun e dëshmorëve dhe luftën e drejtë të UÇK-së. Lavdi e përjetshme të rënëve për liri!

Kontrolloni gjithashtu

Më 18 shtator 2019 nderohet dëshmori i kombit, Skënder Gashi në 19-vjetorin e rëniës heroike të tij

Më 18 shtator 2019 nderohet dëshmori i kombit, Skënder Gashi në 19-vjetorin e rënies heroike

Në 21-vjetorin e rënies heroike të dëshmorit të kombit Skënder Gashi, më 18 shtator 2019 ...