driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Kryetari Thaçi, kryeministri Haradinaj e kryekuvendari Veseli mbajnë takim, por nuk flasin për media
Thaçi, Haradinaj e Veseli mbajnë takim, por nuk flasin për media

Kryetari Thaçi, kryeministri Haradinaj e kryekuvendari Veseli mbajnë takim, por nuk flasin për media

Kryetari Hashim Thaçi ka përcjellë nga zyra e tij kreun e Kuvendit Kadri Veseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj. Të dy ishin në takim te i pari i shtetit, i cili u mbajt larg medieve. Thaçi ka pararaparë në orën 10 takim me shefin e USAID-it, James Hope, për t’i ndarë një mirënjohje, kurse Haradinaj ka paralajmëruar një konferencë për medie në orën 11:30. Të tre krerët e shtetit nuk kanë pranuar që të komentojnë për arsyen e takimit.

Kontrolloni gjithashtu

Ragmi Mustafa: Nëse Serbia kërkon veriun e Kosovës, Medvegja, Bujanoci e Presheva do t’i bashkohen Kosovës

Ragmi Mustafa: Nëse Serbia kërkon veriun e Kosovës, Medvegja, Bujanoci e Presheva do t’i bashkohen Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, ka thënë se çështja e tri komunave shqiptare ...