Thaçi uron kryetarin e ri të PDK-së

Thaçi uron kryetarin e ri të PDK-së

Kryetari i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar sot kryetarin e sapo-zgjedhur të PDK-së, Kadri Veselin. Në një postim të afishuar në profilin e tij në Facebook, ai ka thënë se ndihet mirë kur e sheh tranzicionin e suksesshëm në udhëheqjen e PDK-së. “Kam besim se ju z.Veseli dhe lidershipi i PDK do të forconi institucionet, do të thelloni me tutje reformat demokratike, do ta fuqizoni unitetin e vendit, kohezionin qytetar si dhe dialogun ndër-partiak, dhe do ta afroni edhe më shpejt Kosovën në NATO dhe BE. Urime juve dhe anëtarësisë së PDK në hapjen e një kapitulli të ri”, thuhet në urimet e kryetarit të vendit, Hashim Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhëroi shtetin e Izraelin që menjëherë të ndalë krimet në jug të Gazës

Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhëroi shtetin e Izraelin që menjëherë të ndalë ofensivën e tij …