Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / U anulua vizita e kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, në veri të Kosovës
Aleksandar vuqic

U anulua vizita e kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, në veri të Kosovës

U anulua vizita e kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, në Kosovë, e cila ishte  paraparë për ditën e diel. Zyrtarë nga Qeveria e Kosovës, kanë bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se vizita e paralajmëruar e kryeministrit serb në veri të Kosovës, nuk do të realizohet, pa dhënë shpjegime për arsyet e anulimit. Edhe zyrtarë policorë në veri të Kosovës kanë konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se planet përgatitore, të cilat kanë qenë në përfundim e sipër, janë ndërprerë pas njoftimeve se vizata është anuluar.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka thënë se drejtori i IKSHPK-së dhe profesionistët shëndetësorë nuk duhet të marrin përgjegjësi politike.

Ahmeti: Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani nuk duhet të merr përgjegjësi politike

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka thënë se drejtori i IKSHPK-së dhe profesionistët shëndetësorë nuk ...