Vasili: LSI-ja do të jetë opozitë e vërtetë

Vasili: LSI-ja do të jetë opozitë e vërtetë

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka folur për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Ai në një konferencë për medie ka pranuar rezultatin e zgjedhjeve, por, pasi ka humbur deklaron se  zgjedhjet janë organizuar në kushte terrori. “Fushatë e vështirë, por shumë motivuese. Mijëra burra e gra që jo vetëm votuan LSI-në, por më shumë se kaq, për t’i ngarkuar asaj një mision historik, të jashtëzakonshëm, i cili ka të bëjë me bërjen më në fund të Shqipërisë me një opozitë të vërtetë në këtë vend”, ka thënë ai. Vasili, duke qene se Rama ka fituar shumicen dhe  nuk ka nevoje per votat e LSI-se thote se  nuk do të ketë më kompromise të natës apo të ditës, pasi LSI-ja do te një opozitë e hekurt.

Kontrolloni gjithashtu

Blerta Deliu-Kodra

Blerta Deliu, kritikon ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrje në fushatën zgjedhore në Maqedoninë e Veriut

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka kritikuar ministren e  Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për pjesëmarrjen e …