Fillimi / Lajmet / Visar Ymeri: Haki Abazi është degraduar vazhdimisht nga Vetëvendosja qysh prej aderimit të tij në këtë parti politike
Haki Abazi

Visar Ymeri: Haki Abazi është degraduar vazhdimisht nga Vetëvendosja qysh prej aderimit të tij në këtë parti politike

Visar Ymeri nga Instituti “Musine Kokolari”,  ka komentuar reagimin e fundit të deputetit të Vetëvendosjes, Haki Abazi, i cili nuk ka marrë pjesë në seancën e djeshme të Kuvendit. Ai ka thënë se  Haki Abazi është degraduar vazhdimisht nga Vetëvendosja qysh prej aderimit të tij në këtë parti politike. Në mandatin e parë, Abazi kishte një pozitë të rëndësishme në qeveri, derisa në mandatin e dytë mezi arriti të bëhet deputet. Në këtë drejtim mendoj se ka qenë një degradim në pozitë që i është bërë nga kreu i partisë. Mendoj se kjo mund të jetë një prej pakënaqësive që mund ta ketë personale zoti Abazi. Por mund të kenë edhe mospajtime politike që lidhen me energjinë, apo projekte të tjera ai i ka sjellë në Kosovë ka saktësua Visar Ymeri.

Kontrolloni gjithashtu

Liderët nga vendet e rajonit dhe zyrtarë të lartë të BE-së , kanë shprehur solidaritetin e tyre me Maqedoninë e Veriut

Janë mësuar disa shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak më 23 nëntor në Bullgari

Janë mësuar shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak ...