Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Vjosa Osmani, premton qeverisje të mirë, sundim të ligjit, zhvillim ekonomik, punësim, arsim cilësor
Vjosa Osmani, premton qeverisje të mirë, sundim të ligjit, zhvillim ekonomik, punësim, arsim cilësor

Vjosa Osmani, premton qeverisje të mirë, sundim të ligjit, zhvillim ekonomik, punësim, arsim cilësor

Lidhja Demokratike e Kosovës hapjen e fushatës elektorale e ka bërë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë ku kanë marrë pjesë mijëra simpatizantë. Me këtë rast, lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ka falënderuar të pranishmit, duke kërkuar që më 6 tetor të votojnë për numrin 134 dhe Vjosa Osmanin. Ai ka thënë se Vjosa do të jetë kryeministre e Kosovës pas 6 tetorit. “Vjosa Osmani e ka përkrahjen e plotë të LDK-së për të qeverisur mirë me vendin dhe për të marrë vendime të mëdha e të guximshme. Prandaj ju bëj thirrje të gjithëve që më 6 tetor të dalim në zgjedhje dhe të votojmë për qeverisjen tonë të ndershme”, ka deklaruar Mustafa. Kurse kandidatja për kryeministre e kësaj partie, Vjosa Osmani, ka premtuar qeverisje të mirë, sundim të ligjit, zhvillim ekonomik, punësim, arsim cilësor e shërbime të mira shëndetësore. “Faleminderit shumë për këtë përkrahje të jashtëzakonshme. Faleminderit LDK, faleminderit ushtria e Ibrahim Rugovës. Sot jemi më të bashkuar e më të vendosur se kurrë për fitoren e LDK-së dhe të Kosovës. Asgjë nuk mund ta ndalë rrugën tonë të fitores”, ka thënë Osmani.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetarja e Mianmarit, nobelistja, Aung San Kyi, nuk pranon akuzën për gjenocid në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë

Kryetarja e Mianmarit, nobelistja, Aung San Kyi, nuk pranon akuzën për gjenocid në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë

Laureatja e çmimit Nobel për Paqe, Aung San Kyi, u përgjigj para Gjykatës Ndërkombëtare të ...