Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier

Xhefri Hovenier: Masat e Qeverisë së Kosovës për reciprocitet me Serbinë, kanë qenë të koordinuara

Ambasadori amerikan në Kosovë,  Xhefri Hovenier,  është cituar të ketë deklaruar se masat e Qeverisë së Kosovës  për reciprocitet me Serbinë  plotësisht të koordinuara me komunitetin ndërkombëtar. Ai ka saktësuar me këtë rast se Amerika mirëpret vendimin e liderëve të Kosovës për pezullimin e përkohshëm të masave të reciprocitetit. Ne mirëpresim vendimin e liderëve të Kosovës për të pezulluar përkohësisht zbatimin e masave të reciprocitetit për targat dhe dokumentet për hyrje-dalje, të dyja masat janë plotësisht në përputhje me marrëveshjet e Brukselit dhe ishin të koordinuara me komunitetin ndërkombëtar”, ka saktësuar ambasadori amerikan në Prishtinë Xhefri Hovenier.

Kontrolloni gjithashtu

U përkujtua Masakra e Gollubovcit, ku 24 vite më parë, forcat serb vranë mizorisht 30 civilë shqiptarë, të fshatrave Plloqicë e Gollubovc

U përkujtua Masakra e Gollubovcit, ku 24 vite më parë, forcat serb vranë mizorisht 30 civilë shqiptarë, të fshatrave Plloqicë e Gollubovc

Sot është përkujtuar masakra e Gollubovcit, ku 24 vite më parë forcat serbe kanë vrarë …