Xhelal Sveçla: Qeveria e Kosovës do të kujdeset për ceremonitë e varrimit të viktimave të aksidentit të ndodhur në Kroaci

Qeveria e Kosovës njofton do të kujdeset për ceremonitë e varrimit të viktimave të aksidentit të ndodhur në Kroaci

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka njoftuar se ka falënderuar shtetin kroat për ndihmën që ua ka ofruar qytetarëve të Kosovës të cilët të dielën pësuan një aksident tragjik, ku humbën jetën 10 qytetarë dhe dhjetëra të tjerë u lënduan derisa po udhëtonin nga Gjermania në Kosovë. “Angazhimi i palës kroate ka qenë që nga kryeministri e ministrat”, tha ai. Sveçla ka thënë se të gjitha procedurat formal juridike për transportimin e viktimave kanë përfunduar, trupat e tyre janë rrugës.

Kontrolloni gjithashtu

Sabedin Sherifi: U nda nga jeta në moshë të re, Shyhrete Berisha Agushi, veterane e UÇK-së, infermjere e përkushtuar

Sot në moshë të re ka ndërruar jetë veteranja e UÇK-së, infermjere instrumentare në Spitalin …