kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani sot do të qëndrojë në Kosovë për vizitë njëditore
Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani sot do të qëndrojë në Kosovë për vizitë njëditore

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani sot do të qëndrojë në Kosovë për vizitë njëditore

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ditën e sotme do të qëndrojë në Republikën e Kosovë për një vizitë njëditore, ku do të realizoj takime me Kryetarin e vendit tonë, Hashim Thaçin, si dhe me zëvendëskryeministrin, Enver Hoxhaj. Në këto takime do të hapen temat avancimit të bashkëpunimit të ndërsjellë mes Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Kosovës, pritjet nga Samitet e ardhshme të Bashkimit Evropian, si dhe në përgjithësi, perspektivat evropiane për vendet e Ballkanit Perëndimor, njofton kabineti i Osmanit.

Kontrolloni gjithashtu

Lidhja e Shkrimtarëve të Kosovës

Lidhja e Shkrimtarëve e Kosovës themelon çmimin letrar, “Adem Demaçi”

Kryesia e LSHK-së, mori vendim për themelimin e çmimit të ri letrar me emrin e ...