Koreja Veriore ka konfirmuar vdekjen e parë me koronavirus, pas mbylljes së kufijve prej fillimit të vitit 2020

1 mijë e 283 raste të reja të infektuara me këtë virus dhe 6 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e rregullt për gjendjen e pandemisë në vendin tonë. Nga ky raport mësohet se gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë evidentuar 1 mijë e 283 raste të reja të infektuara me këtë virus dhe 6 viktima gjatë 24 orëve të fundit. Gjatë kësaj periudhe kohore janë shëruar 4 mijë e 397 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 187 mijë e 508. Për momentin, numri i përgjithshëm i rasteve aktive është 26 mijë e 977.

Kontrolloni gjithashtu

Në 111-vjetorin e Pavarësisë, sot në Tiranë parakaloi, “Parada e Shqiptarëve”, e emërtuar , “Rrënjët Kuq e Zi”

Sot më 28 nëntor, Unioni i Bashkive Shqiptare në Rajon dhe Bashkia Tiranë, në bashkëpunim …