Shtatë raste të reja me virusion korona, një rast i vdekjes dhe 199 qytetarë janë shëruar gjatë 24 orëve

23 të vdekur nga Covid-19 brenda 24 orëve të fundit dhe 424 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, nga koronavirusi në vendin tonë kanë humbur jetën 23 persona ndërkohë që 424 të tjerë janë infektuar. Gjatë kësaj periudhe kohore janë shëruar një mijë e 324 të infektuar. Ministria e Shëndetësisë njofton gjithashtu se gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 18 mijë e 214 doza të vaksinës. Numri total i të vaksinuarve me të dyja dozat është 357 mijë e 187 ndërsa me dozën e parë janë vaksinuar një milion e 33 mijë e 952 qytetar. Në total numri i rasteve aktive në vendin tonë është 17 mijë 625.

Kontrolloni gjithashtu

Përfaqësuesit e Qeverisë, BQK-së dhe të Trustit takohen sot për të diskutuar zbatimin e Ligjit për Rimëkëmbjen

Sot, në Prishtinë pritet të mbahen protesta për lejimin e tërheqjes së një përqindjeje të mjeteve të Trustit pensional

Sot, në orën 12.00 në Prishtinë pritet të mbahen protesta  për lejimin e tërheqjes së …