MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Albulena Balaj-Halimaj: Do të bashkëpunojë me qeverinë për të shtyer përpara çështjet të cilat janë në të mirë të vendit
Albulena Balaj-Halimaj: Kryetarin e vendit nuk mund të zgjedhin Vetëvendosje dhe LDK pa korumin e opozitës

Albulena Balaj-Halimaj: Do të bashkëpunojë me qeverinë për të shtyer përpara çështjet të cilat janë në të mirë të vendit

Nisma Socialdemokrate konsideron se koalicioni qeverisës ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, nuk do të ketë jetëgjatësi. Albulena Balaj-Halimaj, e cila ka arritur të rizgjedhet deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e NISMA-s, thotë se dallimet që Vetëvendosje dhe LDK i kanë në tema të mëdha, mund t’iu bëhet pengesë për vazhdimin e bashkëpunimit. Ajo shprehet se pavarësisht qëndrimit në opozitë, NISMA do të bashkëpunojë me qeverinë, duke shtyer përpara, çështje të cilat do të jenë në të mirë të vendit, por nëse ndodh e kundërta, ajo shtoi se koalicioni qeverisës do të has edhe në kundërshti. Kurse vendimin që kjo qeveri të ketë vetëm 12 ministri, e ka përshëndetur deputetja nga radhët e NISMA-s, gjë për të cilin pohon ta ketë kërkuar edhe në qeverinë e kaluar.

Kontrolloni gjithashtu

Vetëvendosje: Ambasadorët e QUINT-it janë ftuar me qëllim të heqjes së çfarëdo dyshimi tek ta mbi pajtimin e palëve

Vetëvendosje: Ambasadorët e QUINT-it janë ftuar me qëllim të heqjes së dyshimit lidhur me pajtimin e palëve

Nga Vetëvendosje kanë folur përsëri për ftesën që i është bërë ambasadorëve të QUINT-it për ...